// Liga Niezwykłych Torunian | Włóczykije.eu

Liga Niezwykłych Torunian

Wpis z 15 maja 2011, wstawiony przez

Parę miesięcy po poprzedniej wyprawie do stolicy piernika, wbrew nazwie zapełnionej głównie przez młodych ludzi, wypadało raz jeszcze zajrzeć do miasta Mikołaja (jeszcze nie świętego – wiele też nie wskazuje, by za podważenie teorii geocentryzmu takowym został). Tym razem z okazji XX konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej, jednak temat wpisu będzie – zgodnie z podtytułem blogu – bardziej zoologiczny. No i jak wszystko w dzisiejszych czasach, innowacyjny – zgodnie z kopernikańską tradycją.

Innowacje są efektywnie łączone z tradycją, jak wypada miastu ze starówką od ponad trzynastu lat znajdującej się na liście UNESCO. Przykładowo, średniowieczni mieszczanie zatrudniani są do przepędzania gołębi, łącząc tradycję, walkę z bezrobociem i pomysłowe rozumienie hasła 'Gotyk na dotyk’ (zwróćcie uwagę na narzędzia, którymi otoczyła się mieszczanka).

Innowacyjna ochrona przed niepożądanym ptactwem

Jednak nie z każdym zagrożeniem poradzi sobie popiersie przekupki. Dobrze przygotowane średniowieczno-nowoczesne miasto musi być gotowe również na innowacyjne zagrożenia, jak np. buddyjscy terroryści bądź konflikt z kosmitami. Ci drudzy, widząc z góry, kto stoi na straży starówki…

…od razu czmychną, gdzie pieprz rośnie/obcy pączkują. Ewentualnie mogą obniżyć lot, by upewnić się, że to nikt inny, jak tylko bezwzględny zielony, tajemniczy mistrz cepa…

Wojowniczy Pięciusetletni Żółw Astronom

Na co dzień przebrany jest za nie rzucającego się w oczy astronoma, jednak zjedzenie za młodu dziwnych, świecących glonów z wartkiego nurtu Wisły spowodowało, że nabrał niesamowitej siły – w szczytowym momencie kariery Tajemniczy Obrońca przed Złem zdolny był nawet wstrzymać słońce i ruszyć ziemię!

Jeżeli jednak jakiś obcy odważy się wejść na jego teren, Mikołaj nie będzie walczył sam. Jak zwykle to bywa w trakcie Juwenaliów, po mieście krążyli asystenci i asystentki Zwalczacza Zła, zbierając fundusze na walkę z ciemną stroną mocy, jak też po prostu na jasne mocne. Przykładowo poniżej przedstawiamy niezrównanego oznakowywacza pola potyczek, przeganiającego przechodniów i pilnującego porządku Pana Pachołka.

Asystent Astronoma

Po mieście snuła się też blada twarz o zielonych włosach i fioletowym kubraczku, zbierająca 'na wysadzenie sejmu’. Jako że miasto dokumentowałem głównie między różnymi częściami konferencji, nie miałem czasu by zorientować się, czy był postacią złą czy dobrą – pozostawiam to do waszej oceny (którą można wyrazić w komentarzach do wpisu).

Showdown między socjopatą a strażnikiem miejskim

Wśród złoczyńców pokonanych przez Mistrza Astronomii i Aikido znajduje się potężny, niemalże metrowy smok, obecnie przykuty do dawnej fosy miejskiej. Obrońcy miasta stawili czoła Draco volans w połowie XVIII wieku, co poświadczyło dwoje świadków (mistrz ciesielski Georg Hieronimi i żona żołnierza Katharina Storchin) w toruńskiej kancelarii miejskiej.

Smok śpi z otwartymi oczami

Aby podły płaz nie wypełzł, pilnuje stróż porządku, czyli ogar Filutek, przepędzający też zbyt ciekawskich gapiów, którzy stwarzają ryzyko zbytniego dokarmienia monetami drzemiącego w dawnej fosie smoka (dieta z silnej waluty mogłaby go zbytnio wzmocnić).

Przed krwiożerczym Filutem wrogowie uciekają tak prędko, że gubią nakrycia głowy

Dzięki tak czujnemu pilnowaniu porządku, pozostali mieszkańcy wciąż nawiedzanego przez Krzyżaków miasta mogą spać spokojnie – również ci mniej mobilni.

O późnej porze głowy kiwają do snu

Podziel się z innymi:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

stat4u